10 تغییر و قابلیت جدید گوگل ادوردز در سال 2018

ساخت وبلاگ
چکیده : هر بهار گوگل خبرهای بزرگی را در اختیار کاربران قرار می دهد. یک سال، اعلان بزرگ گوگل درباره کمپین... با عنوان : 10 تغییر و قابلیت جدید گوگل ادوردز در سال 2018 بخوانید :

در میان یادگیری ماشینی و افزایش جستجوی صوتی (که بیش از 20 درصد جستجوهای موبایلی را به خود اختصاص می دهد) اعلان امروز، کار اندکی برای کندتر کردن فرایند به سمت آینده بدون کلمات کلیدی انجام داده است. این موضوع الزاماً چیز بدی نیست. برخی از قابلیت های جدیدی که امروز معرفی شد می تواند یافتن مشتریان احتمالی جدید را آسان تر کند. این در حالیست که برخی از قابلیت ها به شما کمک می کنند از اولین تعامل تا خرید نهایی را مدنظر داشته باشید.

خوب اجازه دهید این 10 قابلیت جذاب و تغییرات اعلام شده در Google Marketing Next را با هم مرور کنیم.

1-1

1. گوگل ادوردز رابط کاربری جدیدی دارد

گوگل این گزینه را یکی از قدرتمندترین تغییرات خود اعلام کرده است که می تواند نحوه تجسم تبلیغ کننده و مدیریت کمپین ها را تحت تاثیر خود قرار دهد.
خوب دلیل این امر ساده است. رابط کاربری جدید بسیار تر و تمیز است. به همین خاطر دیگر لازم نیست در مورد پیدا کردن موارد جدید در رابط کاربری موجود نگران باشید. علی رغم این که میلیون ها تبلیغ کننده در حال حاضر به تجربه جدید در ادوردز دسترسی دارند، اما این قابلیت تا دسامبر در اختیار همه افراد قرار نخواهد گرفت.

2-2

2. هدف گیری رویدادهای روزمره (Life Events Targeting) به یوتیوب و تبلیغات جی میل نیز می رسد

مواردی وجود دارد که می توان آنها را به عنوان عبارت های روزمره طبقه بندی کرد. مواردی مثل چیپس، صابون و غیره. برای خرید چنین مواردی، ممکن است کار کمی متفاوت باشد. الگوی خریدی وجود دارد که نشان دهنده رویدادهای روزمره است. به دنبال آپارتمان بودن و کار کردن بر روی رزومه ممکن است نشان دهنده این باشد که شما در حال فارغ التحصیلی از دانشگاه هستید. اگر محصول یا خدماتی دارید که به افراد کمک می کند در این مرحله از زندگی فرایندهای موجود را بهبود ببخشند، تبلیغ کردن این موارد برای چنین افرادی می تواند یک منفعت دوطرفه برای شما و افراد داشته باشد.

این مورد را بررسی کنید:

به کمک استراتژی دقیق، شرکت Sonos بهبود بسیار زیادی را در نیت جستجو و فراخوانی مشاهده کرده است. حالا گوگل ادوردز به شما اجازه می دهد از رویدادهای روزمره و زنده به عنوان گزینه هدف گیری در یوتیوب و جی میل استفاده کنید.

3. مخاطبان درون بازار (In-Market Audiences) به شبکه جستجو اضافه می شوند

به یادگیری ماشینی تقریبا توسط هر متخصصی قبلا اشاره شده است، اما این گزینه با موارد دیگر کمی متفاوت است. این تغییر در مورد مخاطبان درون بازار (In-Market Audiences) است که وارد شبکه جستجو خواهد شد. همانطور که می دانید مخاطبان درون بازار که زمانی در شبکه نمایش وجود داشت، به تبلیغ کنندگان کمک می کند مشتریان احتمالی که در نزدیکی انتهای چرخه خرید قرار دارند را پیدا کنند. در طول ترکیب داده های کوئری جستجو و تجزیه و تحلیل فعالیت ها، گوگل در حال حاضر می تواند این مشتریان ارزشمند را شناسایی کند و آن ها را در شبکه جستجو نشان دهد.

4. افزونه موقعیت برای تبلیغات یوتیوبی ایجاد می شود

در وضعیت خوب: افراد کاملا نا آشنا و غریبه، ویدئوهای شما را در یوتیوب پیدا می کنند و به تماشای آن می پردازند.

در وضعیت بهتر: مشتریان احتمالی ویدئوهای شما را در یوتیوب تماشا می کنند.

در وضعیت عالی: مشتری احتمالی ویدئوی شما را می بیند، افزونه جدید موقعیت را در زیر آن مشاهده می کند و سپس سری به مکان فیزیکی شما می زند و با فروشنده صحبت می‌کند. خوب این گزینه می تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد.

5-1

5. Google Surveys 360

مدیران اکانت‌های گوگل ادوردز به گوش باشند. Google Surveys 360 به کاربران اجازه می دهد:

  • نظرسنجی را ایجاد کنند.
  • در طول وب، نمونه مخاطبان خاصی را بیابند.
  • نتایج موجود را به سرعت بیابند.

این موضوع چرا اهمیت دارد؟ این گزینه وعده تست A/B را به شما می دهد که بسیار ساده تر شده است. شما می توانید به راحتی نظرات و بازخوردهای مشتریان را دریافت کنید. با پرسیدن دلیل کلیک افراد بر روی تبلیغ می توانید ببینید چه چیزی برایتان کار می کند و چه چیزی نمی تواند مناسب باشد.

6. تبلیغات AMP و صفحات فرود برای شبکه نمایش و جستجو در راه است

همانطور که می دانید این روزها بیشتر افراد از موبایل و دستگاه های موبایلی برای جستجوی وب استفاده می کنند. به همین خاطر موبایل بسیار اهمیت دارد. طبق گفته های گوگل هر ثانیه اضافی در بارگذاری صفحه فرود نشان دهنده پایین آمدن 20 درصدی در نرخ تبدیل است. این موضوع اصلا برای شما خوب نیست. شما به صفحه فرودی نیاز دارید که با سرعت بیشتری بارگذاری شود. صفحات فرود AMP آخرین پاسخ گوگل به بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات است. این گزینه بهتر هم شده است؛ علاوه بر ارسال ترافیک جستجو به صفحات AMP، گوگل تبلیغات نمایشی را نیز به این صفحات ارسال می کند. این موضوع باعث می شود تبلیغ به درستی نشان داده شود.

7-1

7. بهینه ساز گوگل: راه حلی برای صفحات فرود که منتظرش بودیم

بعد از ایجاد رابط کاربری جدید، این گزینه می تواند جذاب ترین اعلانی باشد که در این مقاله بیان می کنیم. سرویس بهینه ساز گوگل (Google Optimize) در حال حاضر با ادوردز ادغام خواهد شد و همین امر به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد صفحات فرود را به راحتی و به سرعت تست کنند.

همانطور که گوگل می گوید:

به کمک ادغام بهینه ساز گوگل و ادوردز، شما می توانید به سرعت و به راحتی نسخه های جدیدی از صفحات فرود را ایجاد کنید و سپس آن ها را به هر کمپین، گروه تبلیغاتی و کلمات کلیدی اعمال نمایید. هیچ برنامه نویسی یا موارد دیگری لازم نیست.

خوب به این گزینه فکر کنید؛ صفحات فرود بدون کدنویسی. این گزینه یکی از رویاهای هر فردی است. تست ساده شده صفحات فرود به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد مزایای زیادی را کسب کنند.

8-1

8. Google Attribution

این هم یک محصول عالی دیگر است. پیچیدگی سفر مشتری (customer journey) که اغلب دنیای فیزیکی و دیجیتال را تحت تاثیر خود قرار می دهد، می تواند هزینه های زیادی برای افراد در پی داشته باشد. هر راه حل تخصیصی (attribution) نمی تواند این مشکل را حل کند. به همین خاطر اکثریت قریب به اتفاق بازاریابان به دنبال این هستند که بدانند نرخ تبدیل واقعا از چه مرحله ای ایجاد شده است. Google Attribution به شما اجازه می دهد تاثیر واقعی تلاش های بازاریابی را مشاهده کنید. این گزینه به رایگان در اختیارتان قرار می گیرد. مدل تخصیص، کمی رنج آور است مگر اینکه دانشمندی برای تجزیه و تحلیل داده ها در اختیار داشته باشید. حالا اینکار برایتان به راحتی انجام می شود.

9. گزارش جدید صفحات فرود

خوب این گزینه نیز می تواند برای بیشتر تبلیغ کنندگان جذاب باشد. گوگل نسخه جدید ابزار PageSpeed را در رابط کاربری جدید خود گنجانده است. علاوه بر ارائه پیشنهاداتی برای بهینه سازی زمان بارگذاری یک صفحه خاص، این گزارش جدید به شما اجازه می دهد گزارش کاربری site-wide را مرور کنید و سوالاتی را از متخصصان بپرسید.

10-1

10. دستیار گوگل (Google Assistant) خرید را آسان تر کرده است

پیشنهاد روش های ساده برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات خریداری شده می تواند بسیار جذاب باشد. اینطور نیست؟

حالا اگر افراد بتوانند اینکار را از طریق دستگاه همراه خود انجام دهند چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ استفاده از صوت را هم به این گزینه اضافه کنید. به نظرتان عالی نیست؟ گوگل اینکار را برای شما انجام داده است. به کمک این قابلیت، مشتریان موبایلی می توانند زمان کمتری را برای پرداخت محصولات و خدمات خریداری شده سپری کنند. این موضوع به خاطر ادغام و یکپارچه سازی دستیار گوگل با ادوردز است. با آپلود فهرست اموال محلی، جستجوکننده می تواند در زمان واقعی X محصول را خریداری کند.

تبلیغات در گوگل, تبلیغات گوگل, تبلیغ در گوگل, تبلیغ گوگل; تبلیغات در گوگل ادوردز; تبلیغات گوگلی,...
نویسنده : تبلیغ گوگل بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت: 14:08